W Krakowie przybywa studentów

Mówi się, iż uczelnie wyższe w naszym kraju mają problem z rekrutacją czy też niewystarczającą ilością chętnych, zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Krakowie.

Kolejny rok z rzędu najbardziej popularne i prestiżowe kierunki są wręcz oblegane, wynika to jednak nie tylko ze swoistej mody na kształcenie się w Krakowie, rodzi się pewne przekonanie iż po zakończeniu edukacji można tutaj pracować oraz żyć. Przybywają zatem studenci z całego kraju a coraz częściej także zza granicy, renoma najbardziej uznanych uczelni powoli gwarantuje im pewien rozgłos, choć oczywiście jeszcze nie tak duży jak w przypadku tych światowej sławy.

Nie oznacza to jednak, iż poziom nauczania w Krakowie jest znacznie niższy, właśnie to jest argument przemawiający na korzyść kształcenia się, czy kontynuowania a nawet zaczynania edukacji w tym jakże cudownym, i pięknym pod każdym względem mieście. Warto dodać, iż Kraków od zawsze był miastem niemal typowo studenckim, jak i tym które zyskuje w oczach osób, które oprócz zdobycia odpowiedniej wiedzy pragną również znaleźć miejsce w jakim będą mogli pracować, realizować swoje pasje a nawet żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>