W czym może pomóc dermatolog?

dermatolog KrakówZapewne każdy z nas posiada na ciele jakąś bliznę. Blizny są naturalną konsekwencją wystąpienia uszkodzenia tkanki nabłonkowej o w obrębie skóry. Niestety, ale bardzo często te twory są bardzo szpecące i są źródłem wielu nieprzyjemności dla osoby, która posiada bliznę.

Można jednak bardzo łatwo usunąć tę nieprzyjemną zmianę skórną. Dermatolodzy opracowali szereg metod, które pozwalają nie tylko zniszczyć nagromadzenia tkanki łącznej, ale i przywrócić naturalny wygląd sprzed uszkodzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym więcej, odwiedź tę stronę poświęconą dermatologii w Krakowie, a dowiesz się więcej – poradnia dermatologiczna zawsze odpowie na Twoje pytania.

Na początku można stosować środki farmakologiczne, które zredukują działanie fibroblastów i tym samym zmniejszą gromadzenie się tkanki łącznej- jest to metoda skuteczna w profilaktyce, a nie w samym usuwaniu tych bardzo nieprzyjemnych zmian. W fazie testów są obecnie stosowane preparaty z komórek macierzystych. Komórki macierzyste mogą się transformować w dowolnie występującą komórkę ciała. Ukierunkowanie ontogenezy komórkowej jest możliwe poprzez naturalne interakcje w obrębie tkanki. Dzięki ich zastosowaniu możliwe będzie całkowite zredukowanie blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>